Traffic Smash : Racer’s Diary

Merhabalar uzun zamandır yerli oyun yapımcılardan beklediğim bir türü gelmeyen hasret duyduğum oyun şaşırtıcı şekilde 3 yeni mezun genç arkadaşımızdan geldi. Oyunu okullarını okurken arta kalan zamanda kimseden destek almandan bu derece profesyonel ve kaliteli yapmaları karşısında açıkçası şapkamı çıkarıyorum, böyle genç yeteneklerin geliyor olması mobil oyun sektörümüz umut verici.

İlk gördüğüm de piyasada sıkça karşılaştığım birbirinin kopyası oyunlardan birini düşünerek gene de bir umut deneyeyim dedim ve ilk andan itibaren gördüğüm gerçekten kaliteli grafikleri, modellemeleri, oyunun hikâyesi ve özellikle saldırı jokerleri ile gerçekten çok iyi ve eğlenceli buldum.

Oyunu çok güzel ve sürekli gelişime açık bir senaryo üzerine kurgulamışlar, emekli bir asker olarak yollara düşüyoruz ve yol boyunca bonuslardan topladığımız saldırı jokerleri ile trafikte önümüz açıyor, ortalığı adeta ateşe veriyoruz. 3 farklı saldırı hakkımız var bunlar F16 ki benim favorimdir, F16 uçağı gelerek önümüzdeki araçları bombalayıp yok ediyor, Roket saldırısı geldiğinde ise önümüzde gerçek bir askermişiz gibi başarılı çalışılmış bir ekran geliyor hedefi seçiyoruz ve sonra bom. Hedefi seçerken gelen telsiz sesleri ise ayrı bir hava katmış. Son saldırımız ise kurukafa bunda belli bir saniye içinde kafagöz arabalara dalıyoruz ve güzel efektlerle arabaları patlatıyoruz. Kısacası bu jokerlerle eski bir asker olmanın avantajı ile yolların tozunu dumanını atıyoruz.

Oyunun modları ve diğer ayrıntılardan bahsetmek gerekirse şu an için 3 farklı mod bulunmakta, tek yön, çift yön ve benim özellikle tercihim zaman modunda oynayıp skorlarımızla dünya ve sosyal çevremizde belli bir sıralamaya tabi oluyoruz ki bu insanın içinde tatlı bir hırs yaratmıyor değil.

Oyundaki hava durumlarını da açıp inceleme fırsatı bulmuş biri olarak gerçekten harika, ayrıca arabalarımızı istediğimiz renkte seçip istediğimiz zaman değiştirebilmemiz hoş bir ayrıntı olarak göze çarpıyor. Yarışarak ve oynayarak kazandığımız altınlarla yeni arabalar almak ve bunları modifiye etmek mümkün .

Oyun da gözüme çarpan eksiklikler ise yüksek grafik değerlerinden dolayı bazı alt modellerde sorun yaratabilir, orta ve düşük grafik modu getirilmeli, araçlar şerit değiştirebilir ve menü kısmı çok zayıf olmuş böyle eğlenceli bir oyuna daha açıklayıcı, öğretici bir menü şart. Tabi bunlar büyük eksiklikler mi değil eminim ki bu genç arkadaşlar sürekli güncellemelerle oyunu sürekli geliştirip daha eğlenceli bir hale getirecekler, bizlere arada nadir çıkan böyle yeteneklerimize sahip çıkmak düşer.

*Söylemeden duramayacağım aldığım bilgiye göre oyuna, gta benzeri bir mod için ve serbest sürüş modu için çalışmaya başlamışlar.
**Arkadaşlar ile son görüşmemizde yaptığım konuşmaya istinaden, Siz değerli kullanıcılarımıza da hediye sürprizler yakın zamanda sitemizden duyurulacaktır.

Android Telefon kullanıcıları için Link : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apptologia.trafficsmash

NOT: Oyunun Türkçe kısmını Oyunceviri.com Ekibi olarak biz test ediyoruz. Yazımdaki düşünceler şahsıma ait olmakla beraber, Türk olan bu arkadaşlara destek çıkmayı şahsım adına görev bildiğimden dolayı bu şekilde samimi yazdığımı da belirteyim.

Oyun içi Görseller

Oyun içi Görseller

unnamed 8 7 6 5 4 3 2

Saygılarımla
Adem AKDOGAN | YasakLi
OyunCeviri.com – Oyunlar Artık Türkçe:)

Tavsiye Ediyoruz

Middle-Earth Shadow of Mordor – Türkçe Yama v1.0

KURULUM NOTLARI – Bu yama OyunCeviri.com ekibi tarafından yapılmıştır. – Türkçe yama, oyunun Steam sürümüne …