Oyunceviri.com – Ekiplerimiz Hakkında açıklama…

Sevgili arkadaşlar öncelikle sıklıkla karşılaştığımız ve tarafımıza gönderilen yazılar, postalar ve mesajlar için bu açıklamayı yapma gereği duyduk.

Bildiğiniz üzere yakın zamanda Oyun Çeviri bünyesinde birçok değişiklik yapıldı.
Bunların başında Oyun Çeviri bünyesindeki grupların yeniden düzenlenmesi oldu. Yakın zamana kadar Oyun Çeviri – Dublaj ekibi adı altında seslendirmen ve çeşitli videolara dublaj yapan arkadaşlarımız ile yollarımızı ayırdık. Buna en büyük etken özümüze dönüş çalışmaları oldu.
Netice itibariyle bizim bu yola çıkış gayemiz, dilimiz olan Türkçe’nin varlığını  oyun yapımcılarına duyurmak ve oyunları en azından altyazı olarak oynamak istediğimizi benimsetmekti.
Çıkmış olduğumuz bu yolda koşulların oluşması ve birçok değerli arkadaşımızın katkısı ile Call of Duty: MW3 oyununa Türkçe Dublaj yapıldı.
Bu sürecin bizim ve takipçilerimiz için oldukça zorlu geçmesi, sonrasında devamının beklenmesi Oyun Çeviri ekibi için bir dönüm noktası oluşturdu.
Her ne kadar hobi ve eğlence için bu işi yapıyor olsak bile Türkçe Dublaj işi gerçekten çok meşakkatli ve bir o kadar da sıkıntılı bir olay.
Dublaj ekibimizin, bu proje sonrasında çeşiştli videolara seslendirme yapması birçok kişi tarafından hoş karşılansa da bir o kadar kişi de tersini, yani Oyun Çeviri bünyesinde olmaması gerektiğini söyledi.
Sonuç olarak Dublaj ekibi ile yollarımızı ayırdık ve artık sadece Oyun Çeviri adı altında, başladığımız misyona uygun biçimde ilermeke için çalışmalarımıza başladık.
Uzun bir aradan sonra Dishonored yamasının tekrar başlaması, sürüncemede kalan Batman: Arkham Origins projesi ile yollarımızı ayırmak ve Mass Effect 3 projesinin ilerlemesi üzerimizden büyük bir yükü kaldırdı. Mevcut projelerimizi bitirene kadar herhangi bir projeye başlamama kararı aldık.
Projelerimizin bitime ulaşmasının ardından üyelerimizin görüşleri doğrultusunda tek bir oyun üzerinde hızlı ve özverili olarak çalışmalar yapacağız.

Bizi takip etmeye devam edin.
Anlayış ve Hoşgörünüz için teşekkürler.
Saygılarımızla
OyunCeviri.com

Tavsiye Ediyoruz

Middle-Earth Shadow of Mordor – Türkçe Yama v1.0

KURULUM NOTLARI – Bu yama OyunCeviri.com ekibi tarafından yapılmıştır. – Türkçe yama, oyunun Steam sürümüne …

  • huseyin3944

   dediğiniz gibi hobi değilde ciddi olarak yapılsa çıkan yamalarda belli bir ücretkarşılığında satılsa bence mantıklı olur.

  • huseyin3944

   kaç yıldır bekliyoruz şu yamayı bi bitseydi artık isterlerse birdaha çeviri yapmasınlar mass effect çevrilsin yeter

 • Mass Effect 3 yamasında durum nedir ? elinizde bir tek o kaldı ama o da 2 aydan fazla bir süredir ilerleme gösteremedi. ne olacak yoksa onunla da mı yollarınızı ayıracaksınız ya da ayırdınız da bunu nasıl açıklarız diye mi düşünüyorsunuz ?

 • ahmet

  benim düşümcem türkçe dublaj yapmaya devam etmeniz yönündedir çünkü bu şekilde daha fazla takipçi ve sempati toplarsınız ve call of duty de yapmış oldugunuz başarılı bir işti ve gün geçtik çe dahada profosyönel leşirdiniz bu türkçe prejeniz devamını ve oyun çıkar çıkmaz oyunlarda yaparsanız daha iyi olurdu inşallah bu projeye daha agırlık verir siniz sevinirim bubenim düşüncem yinede siz bilir siniz teşekürler

 • olcay

  batman arkham origins yaması ne zmn yapılacaak oyun yamasız oynanmıyr